Žaluzie FOK

Garážová vrata

Garážová vrata Minirol se mohou umístit i do prostor, kde to s jinými typy vrat nelze. Rolovací vrata Minirol vyrábíme na míru, takže rozměry vrat můžeme přizpůsobit Vašim požadavkům.

Výhody

  • Ochrana majetku – Díky použití pevných hliníkových lamel s vysokou tuhostí a ochranou proti nadzvednutí rolovací garážová vrata dokonale zabezpečí objekt před nevítanými hosty.
  • Úspora místa – Jednou z největších předností rolovacích vrat je úspora místa pod stropem garáže, které pak můžete využít pro jiné účely.
  • Prosvětlení garáže – Rolovací garážová vrata lze osadit lamelami s okénky neboli průhledovými lamelami. Je tak zajištěno prosvětlení vnitřního prostoru garáže.

Barevná provedení

Jedním z důležitých prvků rolovacích garážových vrat je také jejich barva. Díky vlastní moderní práškové lakovně nalakujeme vrata na přání zákazníka do jakéhokoliv odstínu dle vzorníku barev RAL.

Vratové lamely

Výplně vrat jsou tvořené vratovými lamelami. Rolovací garážová vrata Minirol jsou určena pro privátní použití nebo pro průmyslové použití. Podle toho, kde se vrata využívají se mění i druh lamel, ze které jsou vrata vyrobena. V průmyslovém použití se lamely dělí dále na jednostěnné a dvoustěnné.

Montáž

Rolovací garážová vrata s boxem jsou určena pro exteriér, lamely jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám, prachu a nečistotám zvenčí. Jelikož se jedná o montáž v rámci exteriéru. Instalace vrat je možná bez stavebních úprav.

Rozměry

Výška až 5 m a šířka až 6 m při celkové ploše až 20 m2, to jsou maximální rozměry, kterých mohou dosáhnout rolovací garážová vrata Minirol. Rozměry vrat se liší podle jednotlivých druhů lamel, z nichž se vrata skládají.

Bezpečnost
Ochrana proti nadzvednutí vrat je řešena závěsnými pružinami, které drží lamely v jedné rovině. Vrata tak dokonale splňují bezpečnostní funkci a chrání daný objekt před nevítanými hosty zvenčí.

Samotná vrata a ovládací prvky jsou vázány dodržením bezpečnosti provozu a dalších předpisů dle českých technických norem. Jedním ze specifických a nejdůležitějších bezpečnostních prvků je tzv. pádová brzda, která zabraňuje samovolnému odvinutí lamel z hřídele a nekontrolovanému pádu vratové výplně.

Technické údaje pro motory
Řízení vrat je zprostředkováno pomocí nástrčných a řetězových pohonů GfA. Motory jsou třífázově s převodovkou, která v sobě zároveň integruje tzv. pádovou brzdu. Výkon motoru je u všech variant (tj. TS 959, TS 970, TS 971, TS 971-XL, TS 981 a TS 981-XL) stejný, a to 3,00 kW.